اقامت رومانی از طریق ازدواج

اقامت رومانی از طریق ازدواج
5/5
در این مقاله از آل تبسم می خواهیم به توضیح در مورد اقامت رومانی از طریق ازدواج بپردازیم. بر طبق حقوق بین الملل خصوصی در بیشتر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای دریافت تابعیت اقدامات لازم را انجام دهد. کشور رومانی هم از این قائده جدا نمی باشد.لذا در صورتی که یک نفر با یک فرد رومانیایی ازدواج کند میتواند به منظور دریافت تابعیت اقدام و به رومانی مهاجرت کند. در بعضی کشورها مانند ایران آثار حقوقی برای دریافت تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور تفاوت هایی وحود دارد. اما در مورد کشور رومانی، ازدواج با مرد یا زن آن قطعا به دریافت اقامت منجر می شود؛ البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود و از شکل صحیح حقوقی برخوردار باشد.

اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و دریافت تابعیت یا اقامت در رومانی از راه ازدواج از پیچیدگی ها و اصول حقوقی مخصوص به خود برخوردار می باشد. کشور رومانی عضو اتحادیه اروپا می باشد که در جنوب شرقی قاره اروپا جانمایی شده و با کشورهای  مجارستان ، صربستان ، مولداوی ، اوکراین و بلغارستان همسایگی دارد. مهاجرت به رومانی به علت برخورداری از امنیت بالا، سطح رفاهی و درآمدهای بالا برای متخصصان، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج، یکی از شیوه های قانونی به منظور مهاجرت به رومانی محسوب می شود. خوب است بدانید که ازدواج با یک فرد از تبعه رومانی به اقامت در رومانی منجر می گردد و فرد تابعه بایستی اثبات کند که از توانایی مالی به منظور پرداخت هزینه های زندگی خود و همسرش و همینطور تمکن مالی برخوردار است. همواره اقدام جهت مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج بر طبق قوانین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. در صورتی که فرد بتواند ازدواج خود را به اثبات برساند، می تواند اقامت موقت این کشور را اخذ نماید. به منظور تمدید کردن این اقامت از حالت موقت به دائم فرد موظف به اجرای شرایط اولیه می باشد. جهت تمدید نمودن اقامت موقت رومانی اقدام به حفظ کردن شرایط دارای ارتباط از شیوه انتخابی برای گرفتن این اقامت به شمار می رود. در صورتی که فرد متقاضی بتواند با ثابت کردن توانایی مالی، اقامت موقت این کشور را به دست آورد می تواند اقامت دائم کشور رومانی و کل قاره اروپا را اخذ نماید. بیشتر بخوانید: اقامت رومانی با خرید ملک  

پروسه مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

مهم ترین و حساس ترین مرحله در طول پروسه مهاجرت به رومانی از راه  ازدواج مصاحبه کردن در سفارت خانه کشور رومانی در کشور اولیه می باشد. در هنگام انجام این مصاحبه، از افراد متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج به رومانی سوالات زیر پرسیده می شود که این سوالات به شرح زیر می باشد:
 • سوالاتی در زمینه بیوگرافی.
 • سوالاتی در زمینه ازدواج قبلی فرد متقاضی ( در صورت داشتن سابقه ازداوج قبلی).
 • سوالاتی در زمینه میزان مدت آشنایی فرد متقاضی با همسرش.
 • سوالاتی در زمینه ارائه مدارک برای اثبات توانایی مالی.
 • سوالاتی در زمینه نحوه ارائه مدارک جهت اثبات برخورداری از محل مناسب برای سکونت زوجین در رومانی.
 • سوالاتی در زمینه میزان آشنایی فرد متقاضی به زبان رومانیایی و زبان انگلیسی.
 • سوالاتی در زمینه نحوه دریافت کردن اطلاعات در رابطه با موضوع دوران آشنایی فرد متقاضی با افرادی که از  تابعیت کشور رومانی برخوردارند.
 • سوالاتی در زمینه عکس، فیلم، محتویات چت و مکالمات خصوصی که بین  همسران اتفاق می افتد و در صورتی که اقدام  به مسافرت مشترک نمایند، باید مدارک مربوط به این مسافرت  را نیز ارائه کنند.
 • سوالاتی در زمینه میزان اطلاع از شغل و همینطور میزان درآمد زوجین در رومانی.
 • سوالاتی در زمینه اطلاعات  دارای ارتباط  با محل سکونت افراد متقاضی  مانند متراز محل سکونت و چند اتاق خوابه بودن آن در رومانی.
   

شیوه های مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

از جمله شیوه های مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • ازدواج کردن با فرد دارای اقامت کشور رومانی.
 • ازدواج کردن با فرد دارای تابعیت کشور رومانی.
باید بگوییم که زمان مورد نیاز به منظور دریافت ویزای کشور رومانی در دو شیوه ذکر شده در بالا متغیر می باشد. درصورتی که فردی بتواند با یک فردی که دارای تابعیت کشور آمریکا باشد ازدواج کند، بعد از گذراندن مدت زمانی به میزان 6 تا 12 ماه می تواند ویزای رومانی را دریافت کند، اما در صورتی که فردی بتواند با یک فرد که دارای اقامت کشور آمریکا باشد ازدواج کند، او بعد از گذراندن مدتی به میزان 3 تا 4 سال می تواند از ویزای رومانی برخوردار شود. در صورتی که در خصوص اقامت رومانی از طریق ازدواج نیاز به مشاوره دارید، می توانید با کارشناسان ما در آل تبسم در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *