اقامت دبی

اقامت دبی
5/5

امارات متحده عربی یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان به منظور ایجاد کسب و کار و اقامت دبی و تجارت است. وجود مالیات صفر درصد در کشور امارات موجب شده که تعداد بسیار زیادی از کسب و کارهای بین المللی در دبی و مناطق دیگر امارات فعال باشند و با ایجاد شرکت در امارات به تجارت خود رونق بدهند.

دریافت اقامت امارات با خرید خانه ، اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت و شریک لایسنس ، دریافت اقامت امارات از طریق تحصیل و اخذ اقامت امارات از طریق کار امکان‌پذیر است.

در این مقاله می خواهیم به ارزیابی روش های اخذ اقامت امارات بپردازیم. راه هایی همچون اخذ اقامت دبی با خرید ملک ، اخذ اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دبی، اقامت دبی از طریق تحصیل و اقامت امارات از طریق کار به صورت کامل بررسی خواهد شد، با ما همراه باشید.

سریع ترین روش اخذ اقامت دبی

سریع ترین روش اخذ اقامت دبی

سریع ترین راه دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در این کشور است. اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی به صورت نامحدود قابل تمدید است و معیارهایی همچون درآمد سالیانه شرکت یا سوددهی آن برای تمدید اقامت مطرح نیست.
در صورتی که قصد اخذ اقامت یک کشور خارجی از طریق ثبت شرکت را دارید، ثبت شرکت در دبی بهترین گزینه برای شماست.
پس از تمام شدن مراحل ثبت شرکت در دبی، اقامت 3 ماهه امارات دریافت خواهید کرد، بعد از گذشت سه ماه این اقامت به مدت 2 سال تمدید می‌شود و هربار که اقامت خود را تمدید کنید، مدت زمان اعتبار کارت اقامت امارات بیشتر می‌شود و حتی می‌توان اعتبار آن را به 10 سال نیز رساند.
 
چگونه اقامت دبی بگیریم؟

چگونه اقامت دبی بگیریم؟

افراد خارجی که می خواهند برای مدتی طولانی در امارات زندگی و به انجام کار بپردازند، به ویزای اقامت این کشور نیاز پیدا خواهند کرد.
ویزای اقامت دبی مجوزی است که می‌تواند بین دو تا سه سال و در مواردی حتی ۱۰ دارای اعتبار باشد و شخص می‌تواند تا هر زمان که نیاز دارد این ویزا را تمدید نماید.
در اصل هیچ یک از افراد خارجی نمی‌توانند اقامت دائم دبی را به شکلی که در کشورهای دیگر مرسوم است اخذ کنند؛ بر این اساس دریافت اقامت دائم امارات به معنای برخورداری از مهر ویزا در پاسپورت و زندگی به صورت مداوم در این کشور است.
 
 • اقامت دائم دبی

دریافت اقامت دائم دبی به روش هایی  که در کشورهای اروپایی رایج استف امکان پذیر نیست. قوانین کشور امارات در زمینه دریافت تابعیت بسیار سختگیرانه است و متقاضیان زندگی در این کشور فقط می‌توانند با بکارگیری از یکی از روش‌های اعلام شده توسط این کشور یک ویزای موقت ۳ ساله دریافت کنند؛ سپس با زندگی مداوم در این کشور افراد می‌توانند تا هر زمان که لازم باشد ویزای امارات خود و خانواده‌شان را تمدید نمایند.

 • اقامت موقت دبی

ویزای اقامت موقت دبی یک ویزای ۳ ساله است که به افراد دارای شرایط اقامت در امارات تعلق می گیرد. به منظور دریافت ویزای موقت دبی بایستی از طریق یکی از شیوه های خرید ملک، تحصیل، تولد فرزند، استارتاپ، ثبت شرکت یا ازدواج اقدامات لازم را انجام دهید.

تمام افرادی که بالای ۱۸ سال باشند می‌توانند برای دریافت ویزای موقت امارات درخواست دهند؛ سپس بعد از انجام آزمایش‌های پزشکی و بررسی‌های امنیتی درخواست متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای اینکه واجد شرایط اقامت در دبی باشید بایستی تحت یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار بگیرید:

 • به منظور کار کردن در یک اداره دولتی یا شرکت خصوصی به امارات مهاجرت کنید
 • قصد تحصیل در یکی از موسسه‌های آموزشی امارات را داشته باشید
 • تحت تکفل یکی از شهروندان امارات متحده عربی یا یکی از افراد خارجی مقیم امارات باشید
 • در امارات نسبت به سرمایه گذاری اقدام کرده باشید
 • ملکی در دبی خریده باشید
 • در امارات بازنشسته شوید

روش های مهاجرت به دبی

روش های مهاجرت به دبی

به منظور مهاجرت به امارات از روش های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … می توان اقدام کرد. روش تحصیلی به دریافت اقامت امارات منجر نمی شود و برای تحصیل در کشور امارات بایستی به زبان عربی و انگلیسی تسلط کافی داشت.

البته بعد از به پایان رسیدن تحصیلات می توان اقامت تحصیلی را به کاری تبدیل کرد و در کشور امارات ماند. در مهاجرت کاری با دریافت جاب آفر از کارفرمای اماراتی می توان برای دریافت اقامت 5 ساله این کشور که قابلیت تمدید دارد؛ اقدام نمود.

 • مهاجرت به امارات از طریق کار

مهاجرت به امارات از طریق کار زمانی امکان پذیر است که شما یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از سوی یک کارفرما یا شرکتی در امارات داشته باشید.

در این صورت کارفرما می تواند مذاکره‌ ای با شما انجام دهد و بعد از تایید، شما را وارد بازار کار کند. به علت پایین بودن نرخ بیکاری در کشور امارات و دبی متقاضیان بسیاری خواهان مهاجرت کاری به این کشور می باشند.

 • مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور امارات برای افراد بالای 18 سال فراهم می باشد و دانشجویان اقامت 5 ساله این کشور را از آن خود می کنند.

اکثر دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند که دانشجو مهارت زبانی خود را باید از طریق آیلس یا تافل ارائه دهد. در این کشور دانشجو بعد از به پایان رسیدن تحصیل اجازه اقامت کاری پس از تحصیل را ندارد و باید پس ازدوره تحصیل خود از کشور خارج شود.

 • مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

به مظنور سرمایه گذاری در امارات و ورود به این کشور شما می توانید از طریق روش های مختلفی اقدام نمایید:

 •  مهاجرت به دبی از طریق کارآفرینی
 •  مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک
 •  مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت
 •  مهاجرت به دبی از طریق خودحمایتی و …
 • مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

به منظور ثبت شرکت شخص با حداقل سرمایه ده میلیون درهم (البته این مبلغ می تواند تغییر کرده باشد) می تواند با ثبت شرکت جدید در امارات به اقامت ده ساله این کشور دست پیدا کند.

 • مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

در شیوه سرمایه گذاری با خرید ملک در امارات شخص می تواند با خرید ملکی به ارزش تعیین شده از طرف دولت،  اقامت 5 ساله این کشور را برای خود و خانواده خود را به دست آورد.

بیشتر بخوانید: اقامت کاری دبی

نحوه اقامت دبی با خرید ملک

شرایط دریافت پاسپورت امارات با خرید ملک فراهم نمی باشد. با خرید خانه در امارات، فقط از اقامت این کشور برخوردار می شوید و اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.
خرید خانه در دبی خرج های دیگری نیز همچون هزینه شارژ ساختمان و هزینه تهویه ساختمان دارد که بایستی به صورت سالانه پرداخت شود.

یکی از اساسی ترین شرایط خرید ملک، خرید ملک مسکونی در این کشور بوده و شما تنها با خرید ملک مسکونی مانند آپارتمان‌های مسکونی، هتل آپارتمان‌ها، ویلاها و خانه‌های شهری می‌توانید به منظور دریافت ویزای اقامت دبی اقدام نمایید.

همینطور شما باید در مناطق مشخصی که دولت امارات برای اتباع خارجی مشخص کرده، نسیت به خریداری ملک اقدام نمایید.

مراحل خرید ملک در دبی

 • انتخاب ملک در امارات متحده و مذاکره با فروشنده به منظور خرید ملک
 • توافق با فروشنده و انجام پروسه قرارداد با صاحب ملک
 • پرداخت حداقل ۱۰ درصد از ارزش ملک به فروشنده
 • امضای قرارداد (NOC) یا همان گواهی عدم شکایت
 • مراجعه خریدار و فروشنده به دپارتمان املاک کشور دبی
 • انجام مراحل انتقال سند به خریدار ملک

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت امارات

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت امارات

در زمان مراجعه به منظور دریافت اقامت امارات لازم است که فرد متقاضی مدارک شخصی خود را به همراه داشته باشد. در اصل، کسی که می خواهد نسبت به دریافت ویزا و اقامت این کشور اقدام کند، باستی تمامی مدراک لازم را به درستی جمع آوری کند.

البته با توجه به روشی که برای دریافت اقامت انتخاب می کند، این مدارک متفاوت خواهند بود. توجه داشته باشید که یک سری از مدارک عمومی هستند و همه متقاضیان اقامت باید آنها را داشته باشند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای امارات
 • گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
 • دو قطعه عکس
 • مدارک و آزمایش های پزشکی لازم در صورت لزوم
 • مدرک لازم به منظور استفاده از طرح های بیمه درمانی در مدت اقامت

اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت

اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت

امارات متحده عربی یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه است که سرعت بالای رشد آن، فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری در امارات، مهاجرت و زندگی در این کشور فراهم آورده است.

این لاین با ارائه اقامت 3 ماهه قابل تمدید برای سرمایه گذاران و امکان همراهی خانواده و فرزندان به عنوان یک گزینه عالی برای ایرانیان به شمار می رود.

شرایط ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات در سال‌های اخیر آسان تر شده و متقاضیان می‌توانند بعد از گذراندن چند مرحله شرکت خود را ثبت کرده و در امارات مشغول به کار شوند.

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

به‌طور کلی مجوزات ثبت شرکت در دبی و مناطق دیگر امارات به 3 نوع تقسیم بندی‌ می‌شوند:

 • مجوز حرفه‌ای (Professional License)
 • مجوز تجاری (Commercial License)
 • مجوز صنعتی (Industrial License)

مجوز حرفه ای:مجوز حرفه‌ای مخصوص مشاغل خدماتی و مشاغلی است که نیازمند توانایی‌های ذهنی، تحصیلات آکادمیک و یا روش‌های علمی و دقیق هستند نظیر شرکت‌های حقوقی و وکالت، شرکت‌های حسابداری و یا مشاوره‌ای.

مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در امارات برای اخذ مجوز حرفه‌ای این موارد هستند:

 • برخورداری از یک کفیل در امارات
 • حداقل تعداد سرمایه‌گذاران 1 نفر
 • دارای مدرک تحصیلی مرتبط

مجوز تجاری:

با دریافت مجوز تجاری شما می‌توانید در امارات به تجارت کالا و فروش بعضی کالاها و خدمات مشغول شوید.

ثبت شرکت در امارات با به کارگیری از این مجوز این شرایط را برای شما فراهم می کند تا طیف وسیعی از کالاها را به امارات وارد کرده و بفروشید یا به خارج از امارات صادر کنید. تجارت البسه، تجهیزات، خودرو و … جز این موارد هستند.

با استفاده از این لایسنس حتی می‌توانید خدماتی مانند خرید و فروش املاک در امارات داشته باشید.

مجوز صنعتی:

مجوز صنعتی برای کسب و کارهایی است که در زمینه تهیه، تولید و پردازش کالا مشغول به فعالیت هستند. مواد صنعتی، نفت و گاز، مواد غذایی، داروسازی و … جز این موارد هستند.

با توجه به‌این که نوع فعالیت تولیدی و صنعتی است، امکان ثبت شرکت مجازی در امارات با استفاده از این مجوز وجود ندارد. یعنی شما بایستی یک دفتر اداری یا کارخانه تولیدی در امارات داشته باشید.

دبی یکی از مجلل‌ترین و مهیج‌ترین شهرهای خاورمیانه برای زندگی است. این شهر که عنوان بزرگ‌ترین شهر امارات را به خودش اختصاص داده دارای سطح بالای رفاه و زندگی است و ایرانیان دبی در این شهر زندگی بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارند.
باید بدانید که شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان بسته به راهی که برای اقامت انتخاب می‌کنند، متفاوت است. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند منجر به دریافت اقامت دبی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصان ما در آلتاباسم در ارتباط باشید.
 
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *